A jogosultak több mint fele már kiszállt a hitelmoratóriumból
A lakáshitelesek 41 százaléka még él a moratórium adta lehetőséggel, a személyi kölcsönökkel rendelkezőknek pedig a kétharmada.
A lakáshitelesek 41 százaléka még él a moratórium adta lehetőséggel, a személyi kölcsönökkel rendelkezőknek pedig a kétharmada.
Március 3-ig kell postai úton jelentkezni a román pénzügyi felügyeletnél a felszámolás alatt lévő Astra Biztosító azon ügyfeleinek, akiknek nem kötelező gépjárműfelelősség-biztosításuk (kgfb) volt.
A korábban megjelent 120 ezer Quaestor-károsult a cég valaha volt összes ügyfele, a cégnek jelenleg csak 36 ezer értékpapírszámláján van egyenleg, ezek az élő szerződések.
Az MNB adatai szerint 30-32 ezer kötvényes van a Quaestornál, és kétharmaduk követelése hatmillió forint alatti, most jogászcsoport vizsgálja, fizethet-e a Beva a Quaestor-károsultaknak.
Binder István, a Magyar Nemzeti Bank felügyeleti szóvivője a Népszabadságnak arról számolt be, hogy az új nyugdíjbiztosítások nagy része nem teljesen új pénzeket forgat be a rendszerbe, mert az ügyfelek gyakran a már korábbról meglévő életbiztosításaikat cserélik le az új konstrukcióra.
Az eddigi mintegy 300 milliós pénzbüntetést azért szabta ki a felügyelet, mert több bank új díj bevezetésével próbálta meg áthárítani a költségeket az ügyfelekre.
Villanyszerelő volt, nem értett a pénzügyekhez – ezt mondta a milliárdos piramisjátékkal gyanúsított F. Attiláról testvére a hvg.hu-nak. A férfi ennek ellenére nagy lábon élt, utazgatott, luxusszállodákban lakott, egy bizonylat szerint egyszer egymillió euró készpénzt vett fel. F. Attila ügyvédje szerint szó sincs milliárdokról.
A számladíjak szabályozása lehetővé teszi, hogy a bankok lényegében szabadon alakítsák át a kondícióikat - állítják banki jogászok. Az azenpenzem.hu úgy találta, hogy a hatóság szerint nincs ebben semmi kivetnivaló.
Egy európai bírósági ítéletre hivatkozva mondatná ki egy siófoki ügyvéd, hogy a devizahitel-szerződések egyoldalú módosítása tisztességtelen eljárás volt, és ezért ezek a szerződések semmisek. Az ügyvédhez naponta 2-300 devizahiteles fordul segítségért – az azenpenzem.hu utánajárt egy esetleges próbaper kimenetelének.
Újabb közérdekű pereket készít elő a pénzügyi felügyelet, három bank, két biztosító és egy pénzügyi szolgáltató ellen indulhat eljárás - írta csütörtöki számában a Magyar Nemzet.
A 100 037 magán-nyugdíjpénztári tagból március 31-ig 23 783 - a tagok 23,8 százaléka - kezdeményezte visszalépését az állami nyugdíjrendszerbe - mondta Binder István, a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének (PSZÁF) szóvivője csütörtökön az április 3-i adatok alapján.
Pert nyert első fokon a PSZÁF az ING magánnyugdíjpénztárral szemben a jogosulatlan tagi költségelvonásokkal kapcsolatban a pénztár által indított perben. Két további magánnyugdíjpénztár már elszámolt vagyonkezelőjével és megtérítette tagjainak az indokolatlanul levont költségeket.
Feltehetően csak magukat verik további költségekbe, akik kártérítési pert indítanak amiatt, ha a bankok elutasítják a forintkölcsönre vonatkozó kérelmüket a fix árfolyamú devizahitelük kiváltásához – derül ki az azenpenzem.hu összeállításából. A pénzügyi portál ugyanakkor ismertet egy esetet, amikor érdemes volt harcolni.
Sokan szeretnének hasznot húzni a devizahitelesek szorult helyzetéből, egyre több ügynök, ügyeskedő és „hivatalos” segítő ajánlja fel a segítségét – írja az azenpenzem.hu. A pénzügyi felügyelet óvatosságra int, a bankokhoz irányítja a törlesztőket.
Egyelőre nem kell számolni azzal, hogy kivonulnának az országból az osztrák bankok Binder István, a PSZÁF szóvivője szerint. Binder Az Estében azt mondta, ha mégis elmenne valamelyik külföldi bank, azt nagyon rendezetten tenné meg.
A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) arra számít, hogy a svájci frank árfolyamának változása miatt nőni fog a késedelmesen törlesztő hiteladósok száma, a késedelemmel és súlyos késedelemmel rendelkezők között ugyanis felülreprezentáltak a devizaadósok - mondta Binder István, a felügyelet szóvivője.